۰۱ بهمن ۱۳۹۷

از سوی اورند پیشرو در صفادشت انجام شد

به مناسبت روز هوای پاک،مجموعه اورند پیشرو اقدام به تعویض رایگان کنیستر تاکسی های صفادشت و ملارد کرد.

آرمان موسوی مدیر عامل اورند پیشرو در این مراسم به تشریح فعالیت ها و پیشرفتهای اخیر اورند پیشرو در راستای حفظ محیط زیست پرداخت.

در ابتدای مراسم آرمان موسوی در موضوع کنیستر و لزوم تعویض به موقع آن گفت: کنیستر باعث جلوگیری از ورود هیدروکربن به هوای محیط شده و از طرفی در مصرف سوخت صرفه جویی می کند. داخل کنیستر از کربن اکتیو استفاده شده است که گریدی خاص از کربن است. از پوسته نارگیل و هسته زردآلو برای تولید این کربن استفاده می شود. در این کنیستر کنترل میعانات بنزین به حداکثر رسیده و برای محیط زیست مفید است.

کاتالیست های جدید اورند پیشرو استاندارد یورو٦ نیز دریافت کرده اند. انتظار می رود خودروسازان پشتیبانی بیشتری از تولید این محصول کنند. اورند پیشرو توان تامین ٢/٣ نیاز خودروسازی کشور را دارد.اورند پیشرو همچنین از تولید کنندگان باک پلیمری برای خودروهاست که در حال حاضر روند استفاده از باک های پلیمری در جهان رو به افزایش است. افزایش ایمنی در تصادفات از مهمترین مزایای استفاده ازباک های پلیمریست.

در ادامه مراسم فرماندار ملارد گفت:  ما صنایع پاک را می توانیم در نزدیکی تهران بنا کنیم. مسائل زیست محیطی باید محافظت شود چرا که سرمایه آیندگان ما است. طبق سندی که مقام معظم رهبری هم اشاره خاص به آن داشتند، نگاهی ویژه به بحث محیط زیست در چشم اندازهای آتی شده است.

استفاده از مجموعه های پیشرفته جهت بهبود شاخص های زیست محیطی بسیار تاثیرگذار است و مجموعه اورند پیشرو اهتمام به این موضوع دارد.

دکتر صمدی ، رئیس هیئت مدیره هولدینگ رایزکو ، نیز در ادامه این برنامه گفت: مسئولیت اجتماعی ما این است که قدمی برای محیط زیست خود برداریم. ما یک هدف گذاشتیم با شعار ثابت “حفاظت از محیط زیست” ، بنابراین تمامی فعالیت های رایزکو و اورند پیشرو در همین راستا بوده است.

دکتر حمیدرضا صمدی افزود: ما برای توسعه و پیشرفت محصولاتمان باید برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت داشته باشیم. باید خودمان را پایش کنیم که تا چه حد توانسته ایم مسئولیت خود در قبال نسل آینده انجام دهیم، امید است با پشتیبانی بیشتر به اهدافمان نزدیک شویم.

در پایان مراسم طی یک حرکت نمادین ، برای تعدادی از تاکسی های شهری کنیستر جدید نصب شد.

مجموعه تولید کاتالیست و کنیستر اورند پیشرو در صفادشت واقع است.

همچنین در پایان این مراسم نیز ۵۰۰ اصله درخت در صفادشت کاشته شد.این کار در راستای سیاست های محیط زیستی خیریه راز که قرار بر کاشت ۴۱ هزار اصله درخت در بازه زمانی یک ساله است اتفاق افتاد.

موسسه خیریه راز که یکی از زیر مجموعه های هلدینگ رایزکو است،در راستای تحقق یافتن يكي از اهداف خود (حمایت از محیط زیست) این برنامه را با حمایت مالی مجموعه اورند پیشرو برگزار کرد.

این مراسم با حضور مدیران مجموعه اورند پیشرو و برخی مسئولان شهرستان صفادشت و همچنین کلانتری رییس محیط زیست استان تهران برگزار شد.